2016. június 15., szerda

Adél baba album

Ez is már egy régebbi albumka, de még nem mutattam. Hónapok óta előhívattam ezeket a képeket, melyek a kislányom születését követő napokban készült még a kórházban. 
A scrapfellow pont abban a születésének hónapjában adta ki ezt a "papírkészletet", vagyis azt a kit-et, amiben ezek a papírok voltak, de én csak sokkal később csíptem meg a scrap piacon valakitől. Nagyon megörültem neki, mert szerintem pont illenek is a fényképekhez, és ugyanazon a hónapban is láttak napvilágot :)
Az albumban a minimális díszítésre törekedtem, hogy a fotók, és a szép papír érvényesülhessen. A pillangós stencilezés, és a fotók fehér tollal körberajzolása ami visszatérő díszítés minden oldalon. A felhasznált chipiket fehér akril festékkel festettem be.
Az album fedőlapja átlátszó albumelőlap, melyet összefűzéssel rögzítettem a belső lapokhoz.
És most jöjjenek a képek :)


















Felhasznált anyagok:
- átlátszó albumelőlap
- Scrapfellow 2015 januári kit papírkészlete
- Scrapfellow chipboard betűk
- Scrapfellow betűkivágó ív
- NCSD tollak chipi
- NCSD lánybaba cimkecsomag
- NCSD Fotózz! cimkecsomag
- NCSD keret chipboard
- Heidi Swapp confetti stencil
- gesso
- Sharpie (fehér)
- pékzsineg
- Sizzix és egyéb kivágatok


Hello srácok!

Tavaly nyáron a keresztfiam itt töltött nálunk két hetet, és az itt töltött napokról elég sok fotó készült. Elő is hívattam a kedvenceket a nyári albumhoz, de valahogy a kb 5 cm-es képkupacot jónak láttam kicsit átválogatni, mert úgy láttam képtelen leszek még egy DD méretű albumot összehozni.
Mivel ez egy kedvenc fotósorozatom volt, így jó sok kép lett előhívatva belőle. Gondoltam ez lesz az egyik kiragadott momentuma a nyárnak, amiről külön album fog készülni.
Az album maga nagyon egyszerű, viszont a borítójában vannak kis trükkök, ami különlegessé teszi.
A fedeléhez NCSD chipi csomagolóanyagot használtam fel, mert szerettem volna egy kis Duna parti emléket belecsempészni.
Az album hátulja is egy chipi tartó, és a leporelló méretét úgy igazítottam, hogy teljesen beleilleszkedjék ebbe.
Az elő és hátlapot pedig pékzsineggel varrtam össze. Talán ez volt ami leginkább megizzasztott. Először megrajzoltam a lyukak helyét, majd térképtűvel átszurkáltam, de mivel ezen nem ment át a pékzsineg a tűvel, így egy kötőtűvel kibővítettem minden lyukat. Hát ez kicsit melós volt, mert elég ellenálló anyagról van szó de megérte :) Talán akinek van crop-a-dile lyukasztója, az egyszerűbben megoldhatja :P Úgy tudom azon van kisebb méretű lyukasztó is (talán)
  

 Felhasznált anyagok:
- NCSD chipboard csomagolóanyag (a legnagyobb méret)
- mintás vékony scrapbook papír (nem tudom milyen...ezer éves)
- fehér alapkarton
- Lawn Fawn: hello vágókés és dekorgumi
- Jillibean Soup mini betűmatricák (teal)
- BoBunny aqua betűmatrica
- Scrapfellow Sztori bélyegző
- dekortapaszok
- vastagabb pékzsineg

Mi

Pár hónappal ezelőtt készítettem ezt az albumkának aligha nevezhető kis emléket a férjemnek. Viszont képeslapnak se mondanám azt hiszem, úgyhogy maradok az album megnevezésnél. A fotók ezer évesek, még a nászutunkkor készültek, de azóta se lettek előhívatva. Mindig terveztem egy albumot összerakni belőlük, még a belépőjegyeket, apró emlékeket a mai napig őrizgetem, hátha egyszer sok időm lesz. De addig is gondoltam ezt a három kedvenc fotót előhívatom, és készítek belőle valamit.
Nincs mit magyarázzak rajta azt hiszem, mert tényleg végtelenül egyszerű az egész. Talán csak annyi különlegessége, hogy mágnesesen záródik.
Felhasznált anyagok:
- fehér alapkarton
- Versa Markt vízjeltinte
Spellbinders vágósablonszett IN015
- Scrapfellow PL kártya
- NCSD geometrikus szívek chipi

2016. június 8., szerda

Scrapbook díszítőelemek zsugorfóliából

A múltkorában valaki belinkelt egy zsugorfóliás videót. Már nem tudom mi volt benne, de akkor megszületett az elhatározás, hogy ezt mindenképpen ki kell próbálnom. Így tegnap mikor is eljutottam a hobby boltba, beszereztem egy ívet belőle próbaképp. Már a boltban azzal szembesültem, hogy kétféle létezik. Fehér, és átlátszó. Na mármost nekünk az átlátszóra van szükségünk, melynek az egyik oldala fényes, a másik oldala pedig enyhén csiszolt.
 Amire mindenképpen szükségünk van még, az StazOn (alkoholos, gyorsan száradó tintapárna) és bélyegzők. Ha más nincs, már ebből is szuper dolgokat tudunk kihozni :) 
A fólia fényes oldalára bélyegezzünk, vigyázva, hogy a lenyomott bélyegző ne csússzon meg a sima fólia felületen! 
 Ezt követően, ha a minta megkívánja színezhetjük a hátoldalán, azaz a kissé csiszolt oldalon. Én distress ink-kel és színes ceruzával próbálkoztam. A csak ceruzás megoldásnál vigyázni kell, hogy szép egyenletes legyen a színezés. A Distress tinta mivel elkenődik az ujjal fogdosás  hatására, így érdemes inkább a minta kivágását követően színezni vele.
 Lenyomatozásra használhatunk színes StazOn-t is, így változatosabbá tehetjük az elkészült elemeket.
 Ha mindennel végeztünk, vágjuk körbe vékony hegyű ollóval a motívumokat. Figyelni kell, mert egy elég merev, könnyen repedő fóliáról van szó, így a meredek ívek vágásánál óvatosan, az olló hegyét használjuk, nehogy kelletlen helyen repedjen tovább a fólia.
Mint az alábbi képen láthatjátok, a szöveges rész hátoldalát is színre lehet kenni (én Distresst használtam a "Sztori" feliratnál, valamint Sizzix vágógép segítségével vágtam egy Hello feliratot, és egy nyilacskát is, melyeket szintén vágást követően színeztem. (sajnos nem minden kés viszi ezt a vastag fóliát)
Helyezzük sütőpapírra a kivágatokat, majd tegyük be 140 fokra előmelegített sütőbe rövid ideig.
 Sehova ne menjünk el, ez nem sütemény, ami magában elsüldögél, hanem lessük a sütőablakon keresztül. Először 1-2 perc után elkezdenek kunkorodni, mintha össze akarnának olvadni. No pánik!!! Ez így jól van, így fog összezsugorodni. 
 Amikor mindegyik összezsugorodott, és már úgy látod, hogy ennyi volt a mocorgásból, akkor ki lehet venni. Amint kivesszük a sütőből, azonnal tegyünk rá egy akril blokkot, és nyomjuk le. 5-6 másodperc elég ennek. Ha ezt nem teszed meg, scrapbookra használhatatlan elemeket kapsz, mert kis ív marad benne, ami miatt nem lehet felragasztani oldalakra, tasakos kártyákra...
Mivel egyszerre nem tudod mindet lesúlyozni, még ha több akril blokkod van, akkor sem (3-4 mp alatt szilárddá keményednek, ami utána csak törik), így az első körös, szépen kisimított elemeket szedegessük ki a tepsiből, és a többit tegyük vissza kicsit, míg ismét rugalmassá olvadnak a hő hatására. (én 1-2 percet vártam) Mindezt addig kell ismételni, míg van kilapításra váró díszítőelem :)
 Az elkészült kis akril szerű díszek egyébként ennyit zsugorodnak: Néhány bélyegzőt mellé tettem a méretkülönbség szemléltetése miatt.
 Tegnap ezek készültek hirtelen felindulásból próbaképpen. Itt még nem tudtam, hogy súlyozni kell, így a NYÁR felirat betűi kissé kunkorodnak. (egyébként sizzix bigz-zel vágott betűk) De ezeket is ma visszatettem melegedni, majd korrigáltam az elmaradást, úgyhogy már ezek is szép laposak :)
Itt egyébként a Hello feliratok és a betűk a kivágást követően ceruzás színezést kaptak, ami nem szép, mint látszik. Vagy előre színezzétek a sizzixes vágás előtt a fóliát, vagy utólag a kivágatokat distressel, mert ceruzával akkor már nem lehet szépen.
 Oldalról, hogy lássátok a dimenzióját:
Hát nem csúcs szuperes??? :D Próbáljátok ki, megéri!
Felhasznált anyagok:
- StazOn tintaárnák (több színben)
- Distress Ink (többkéle színben)
- színesceruza
- akril blokk
- sütőpapír
- kisolló


2016. január 29., péntek

One little word

Ali Edwards nyomán, én is kerestem egy motiváló szót az idei évre, melyet jó lenne egész évben szem előtt tartani. Ráadásul a Scrap bolt januári játéka is e köré szerveződött, így mindenképpen el szerettem volna készíteni fogható formában.
Az én választott szavam a MOST lett.
Hogy miért is ez?
Mert az előző év kb kisiklott a kezeim közül, a sok meg nem élt pillanattal, és a sok halogatott dologgal. Így idén kicsit ráncba kell szedjem magamat ez ügyben, és a leginkább motiváló szónak ezt találtam.
Először egy vászonképet szerettem volna készíteni, de mivel nem volt lehetőségem mostanába elmenni vásznat venni, így valahogy más megoldást kellett keresnem. Ekkor villant be, hogy van egy nagyon szép kis keretem, amire nemrég tettem szert, és még semmit nem csináltam vele.
Mindenképpen olyat szerettem volna ebbe a csodás keretbe, ami időtálló, és nem kell benne cserélegtni.
Így született az elgondolás, hogy készítek bele egy olyan alapot, amiről később le tudom szedni az elemeket, és ha megunom, vagy aktualitását veszti a jelenlegi projekt, akkor át tudom variálni.
Mint látjátok, az alap egy varrott szív. Ez a fix elem, és minden más ami rajta van, könnyedén leszedhető.
Egy fehér vászondarabot lealapoztam két rétegben gessoval, majd száradást követően telibe bevontam kétoldalas ragasztószalaggal, majd egy karton lapra ragasztottam. Így egy viszonylag merev, de mégis átszúrható alapot képeztem.
Ezt követően gelatos segítségével színt adtam a háttérnek.
Kivágtam egy nagy szívet papírból, és azt halványan körberajzoltam, jelölve a lyukasztás helyét, ahová varrni fogok. Miután ezzel végeztem, leellenőriztem, hogy megfelelő távolságra vannak e a lyukasztás helyei, majd a kanapéra letettem, és egy térképtűvel végiglyukasztgattam. (nekem ez a megoldás vált be leginkább a kézzel varrásnál. Persze akinek bőrkanapéja van, inkább ne ezt a megoldást válassza :P )
Ezután jöhetett az izgis rész, a varrás. Én hímzőfonalat használtam, amit keresztszemezéshez használok, melyhez hozzáfogtam még egy vékony aranyszálat is. A varrásnál nem volt koncepció. A lényeg az volt, hogy minden lyukból legalább 2 szál menjen különböző irányba, és hogy az elosztás a szív belsejében kb egyenletes legyen. Amikor a belsejével végeztem, körbevarrtam a kontúrját. 
Ezzel a munka oroszlánrészét le is tudtam, jöhetett a dekorálás.
A díszítőelemek nagy része a fonalas részre van rögzítve (még jó, hogy a Fancy that készlet matricái extrán jól ragadnak. (ebből van az arany betű, az alatta lévő pöttyös cimke, és az angol felirat) A kis kiegészítő cimkék 3D ragasztókockákkal vannak rögzítve. A virág pedig csak be van tolva a száránál fogva a zsineg alá. Tökéletesen megállt. A nyilat Spellbinders késsel vágtam. Szuper kis késkészlet, 5 nyilat tartalmaz, így lehet válogatni kedvünk szerint. 


Felhasznált anyagok:
- vászon (régi lepedő)
- gesso
- kétoldalas ragasztószalag
- alapkarton
- képkeret (NCSD-tól limitált termék volt)
- Gelatos (bubble gum/guava)
- hímzőfonal, és aranyszálas cérna
- arany glitteres papír
- 3D ragasztókocka
- My Mind's Eye: Fancy that matricák