A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Ünnepek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Ünnepek. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. december 1., kedd

Adventi naptár

Idén szerettem volna egy szép textil naptárat venni, amit évről évre elő tudunk venni, ezáltal kisebb hagyományt kialakítani az advent idejére ezen a téren is. De sajnos nem volt rá időm, vagyis alkalmam, hogy körülnézzek, rondát, pedig nem szerettem volna venni.
Olyat szeretnék, ami illik az otthonunkba, és hozzánk is.
Így mivel textil anyagom nem volt itthon megfelelő, és hozzáteszem azért varrásban nem vagyok olyan kreatív, (vagyis inkább a megvalósításban nem vagyok elég technika ismerő) így maradt a papír, amiben kicsit erősebb vagyok, és hát alapanyag is bőven akad itthon.
Ikeás natúr csomagolópapírból készültek el a kis tasakok, fehér domborítóporral hópelyheket domborítottam rá.
Majd sizzix segítségével letekertem 24 nagyobb, és kisebb tag-et kraft kartonból. Ezután gessoval, és bankkártya segítségével lealapoztam a tag-eket, majd kis betűnyomda, glitterpasztás, és gessos stencilezés, dekortapasz, és a nagyobb kártyák készen is voltak.
A kis tag-ekre SF számnyomdával és arany domborporral rákerültek a számok, majd a széleit arany viaszpasztával megkenegettem.
Kis arany zsineggel kötöttem össze a három részt.
Felhasznált anyagok:
- Ikea natúr csomagolópapír
- gesso
- Heidi Swapp confetti stencil
- lézerarany glitterpaszta (finomszemcsés)
- dekortapasz
- metál wax paszta: arany
- Scrapfellow akrilbályegző: Bolondos betűk mini
- Versa Mark vízjeltinta
- Papermania Tinsel gold domborítópor
- fehér domborítópor
- vékony aranyzsineg (rövidáru bolt)

2013. december 19., csütörtök

Mézeskalács fenyőfa

Az idei karácsonyi készülődés nem sikerült túl jól :( Sajnos szinte semmit nem tudtam készülni, semmire nem jutott időm. Viszont szerencsére  volt egy előre megbeszélt barkácsolós délutánunk, esténk a barátnőimmel, és legalább ott alkothattam valamit.
Ez készült:
Már szemezgettem vele pár éve, de valahogy sosem jutottam el addig, hogy meg is vegyem a hozzá szükséges kiszúró készletet. (ugyanúgy, ahogy a mézeskalács házikóhoz sem) 
Viszont Ilcsi barátnőm beszerzett tavaly egy készletet, és idén bevállalta, hogy megsüti az alapokat, nekünk csak díszíteni, és összerakni kell. Így végre elkészíthettem a rég áhított fácskát. Szerintem cuki lett, és igazán jól illene egy mézeskalács házikó mellé. Na de hátha jövőre.

2013. október 31., csütörtök

Őszi dekor, vagy inkább halloween-es?

Igazából folyamatosan készül valami, és mindig kiteszek valami újat. A nyári dekoráció lekerülése után elkezdtem kipakolni az őszi színeket.
Kezdetben csak az őszi színű Ikeás képkeretek, és a nyáron vásárolt két váza került ki, és az oviból hazafelé jövet még kora ősszel, mikor gyönyörűek voltak a fák, kezdtek potyogni a termések, falevelek, szedtem néhány vázába való termést is.
Akkora mázlisták vagyunk az idén ősszel, hogy ilyen gyönyörű időnk van. Szeretek ilyen időben kint sétálni, szeretem a nagy fákat, a növények illatát, az ázott föld illatát, mely a lehullott levelek illatával keveredik, az avarban gázolást, a vastag pulcsit, és a napszemüveget, a langyos napsütést, és a szellőt, és főleg a színeket.
Ezen az ősszel mindezt sokáig élvezhettük :))
Szóval visszakanyarodva elég sokáig csak ennyi dekoráció utalt az őszre, de lassan elkészült még egy egy dolog, valamint kikerültek az előző évről megmaradt falevélfüzérek az ajtók fölé, és az ősrégi bolti koszorúnk az ajtóra.
Majd a héten kis cserebere és átvariálás után a halloween dekoráció is kikerült. Ezzel lett teljes az összkép :D
Ok, ok, hogy itt nincs halloween, meg, hogy hittanár létemre tudhatnám, hogy ez milyen pogány ünnep....de én ezt az ősszel összevonom, és nem a tartalmi részét nézem, hanem csak tetszenek a figurái, a színei, és úgy összességében. Szóval nem ér ám fújkálni miatta!!!
Na akkor most végre jöjjenek a képek is (jó sok lesz), mert beszéd az volt bőven úgy gondolom. Meg még lesz is a képek között :D

Először is akkor egy kis őszi süti, stílusosan sütőtökös muffin. Idén próbáltam először, kicsit nekem a dió elhúzta az ízét, legközelebb más arányban kell próbálni. De nem adom fel, hátha találok egy tuti receptet.

És akkor kiderül, mi készült a fonalból :) Neten találtam az ötletet még tavasszal, és eldöntöttem elkészítem. Olyan kis vidám színű. Kisgyerekhez pont ideális :) 
Mint láthatjátok, volt segédem is :)))
Odavolt a pókhálóért!!! Mondogatta, hogy pókom, pókom, és mindig ellopta a koszorúalapot, míg a gombolyagokkal bajlódtam.
A pókok félbevágott hungarocell golyókból készültek.
Így utólag sajnálom, hogy nem nagyobb alapra készítettem, de ez volt itthon, és nem akartam szaladgálni másikért, és főleg költeni másra. Sajnos sokszor abba a hibába esek, hogy meglátok valamit, kitalálom, hogy na ebből milyen jó .... -t fogok készíteni. Hazaviszem, félreteszem, és elfeledkezek róla, mert fut másik 5 projekt, amit be kell fejeznem. Így csak gyűlnek az alapanyagok. Így elterveztem, hogy egy darabig próbálok nem vásárolni, csak felhasználni.

Macsekok, és a tavalyi füzér a bejárati ajtó fölött.
És macsekok lent is. Balázs mindig megsimogatja őket, amikor hazajövünk, és mondja, hogy simi, simi :))
Először le akarta szedni, mondván az övé, de megbeszéltük, hogy nem szedheti le, hanem inkább simogassa. Állja a szavát :) De ma a bal oldali macska kicsit kajlán ült, gondolom a szomszéd kisfiú is "megsimogatta" :D
(A koszos lábtörlőt ne nézzétek. Én is csak most vettem észre.)

És a korábban már mutatott előszobai fogadóbizottság.
Tavalyról pár falevél
Ablakkép, és függönykép :)

Denevérraj
A fentebb említett ikeás keretek, és a két váza. Olyan jó ez a keret, totál odavagyok érte. Pedig egy semmiség, kis műanyag vacak, de szuper, hogy behozták több színben, és nem csak fehér van. És legfőbb jó benne, hogy poton pénzért lehet beszerezni. 
Kikerült a pár hónapja elkészült keresztszemes kép is.

 A korábban beszerzett candy corn cukorkából pedig muszáj voltam készíteni egy kis sütit. Vicánál láttam, hogy ő már készített ilyet korábban, így elkértem a receptjét.
Nahát persze, hogy nekem nem úgy sült el, vagy inkább ki? :(
Azért azt nem mondom, hogy az íze nem jó, mert ha 3x ennyi lenne is hamar elfogyna, de a kinézetével gondok vannak. Lelapult az egész, és nem repedezett be :(
Valószínűleg mivel amerikai mértékegységgel volt megadva a recept, valamit elmérhettem, mivel nekem nincs ilyen "cup" -os mérőedénykém :( Na de ami késik, nem múlik, be kell szerezzek mindenképpen, mert egyre több ilyen receptre bukkanok.
Ja és elég édes is lett, gondolom a cukrot se jól mértem ki :( Na de szerencsére én bírom jól az édeset :)))
Balázs is rám ütött persze, így neki is ízlik. Először mindig a cukorkát halássza ki belőle. Van, hogy a kekszet nekem adja. Gondolom a cukorka a színe miatt csábítóbb :) (mondjuk eddig nem is evett cukorkát soha) Dani meg se kóstolta még. De ha nem igyekszik, nem is lesz mit. Na jó, azért még van a cand ycorn-ból, így még teszek majd egy próbát jövő héten is a sütivel.

Hát ennyit sikerült megvalósítani idén őszre. Sok dolog maradt félbe, mert nem volt időm befejezi, de ezeket lehet elteszem és befejezem jövőre. Illetve sok mindenbe bele se tudtam kezdeni, csak az alapanyagot szereztem be szokás szerint :(
Az őszi sütikiszúrókat szégyen szemre nem tudtam használni, pedig Vica intézett még szuper Wiltonos őszi színeket a Sőregitől, úgyhogy tudtam volna dekorálni is :( Akartam mára sugar cookie-t sütni a bölcsibe, de nem maradt időm rá. Pedig Balázsnak készítettem stílusosan tökös pólót, gondoltam visz be szellem, denevér, tök formájú kekszeket. Biztos tetszett volna a gyerekeknek.
De így csak a póló maradt mára :)
Volt egy narancssárga pólója, ami talán 2x volt rajta eddig a vad színe miatt.
Aztán rájöttem, hogy hát ez mennyire jó lesz tökfejes pólónak. Na azóta rá se adtam, nehogy tönkretegye :))
Így fekete vászonból vágtam ki arcot, és fekete hímzőfonallal körbevarrtam kézzel, csak elnagyolva, "rusztikusan". 
Szerintem cuki benne.

2013. szeptember 8., vasárnap

2. szülinap

Sajnos egyáltalán nem úgy sikerült a szülinap, ahogyan terveztem. Annak ellenére, hogy nem volt itthon Balázs a szülinap hetén, csak szombatra a bulira hozták haza a nagyszülők, nem jött össze semmi rendesen :(
De azért pár képet beteszek, hogy meg tudjátok nézni, mi is volt.
Valójában a hely szűke miatt úgy döntöttünk, hogy szombaton jön a család, vasárnap a barátok. Ez azért két készülődés, és hát igencsak megosztotta az energiámat, és a terveimet összekuszálta.
Többet ilyet nem csinálunk szerintem. Jövőre egyébként is, ha minden jól megy, már másik lakásban Egy szép kis sorházban) fogunk lakni, és nem ebben az egy szobás lakásban. Ott már lesz arra lehetőség, hogy egy szülinapot szervezzünk, és akkor mindenkit meghívjunk, akit szeretnénk, mivel lesz helyünk bőven.
Na de most ez maradt.
Eredetileg Uki buit akartam (aki nem tudná Uki egy mesefigura) de szombaton téma nélküli buli lett, mivel Dani mondta, hogy ne erőltessem magam agyon, a család úgysem azért jön, hogy témabulin vegyen részt, és nem is értékelik amivel napokig készülődök. Így hát oda csak sütöttem egy finom csokitortát, ami kinézetre lehet nem lett tökéletes, de ajánlom mindenkinek kipróbálásra!

Másnap, azaz a barátos bulira pedig jöhetett az Uki buli, Uki tortával, Ukis dekorral....
Na mármost, mivel a torta frissen jó, így aznap reggel készítettem (kivéve a piskótát, mert azt megsütöttem pénteken a csokitortáséval. De annyira megcsúsztam időben, hogy fél órával a buli kezdete előtt még a tortával bajlódtam, a konyha romokban, én szintén. Szóval már majdnem sírtam. Ráadásul a férjem amikor látta, hogy nem haladok, megkérdezte (végre), hogy mit segíthet. Mondtam, hogy vasalja ki a terítőt. 
Itt történt az első galiba....mert egyből kiégette, ahogy rátette a vasalót. De nem ám csak egy pici foltban, hanem az egész vasaló talp lenyomata látszott, és ki is lyukadt :(
Na mondtam, nem baj, befordítjuk a fal felé, szerencsére a sarkánál lyukadt ki.
Utána kértem, hogy törölgessen el. Na és itt jött a második galiba: kapkodva kirohant, hogy hoz egy tiszta konyharuhát, és leverte a pultról a szép kis üvegemet, ami 1000 darabra tört. Na ekkor már nagyon kiborultam, mert ebbe öntöttem volna, a színben a bulihoz illő italt, és kis bébiitalos üvegekbe, és zászlós papírszívószálakkal lett volna egy italos rész. Hát ez mind ugrott. Üveg nélkül nem mutatott sehogy. Úgyhogy maradtak a poharak, és a szívószálak. De persze azok így, mivel nem voltak üvegbe helyezve egyesével, használaton kívül maradtak, mert mindenki csak pohárból ivott. (hát így félretettem legközelebbre).
Szóval a torta nem lett nagy szám, kicsit csalódott voltam, hogy nem sikerült megcsinálnom az elképzelésemet. Utólag láttam, hogy az aljának az eldolgozását pedig kifelejtettem :( De azért az Uki figura megformázása miatt büszke voltam magamra, mert mindig is utáltam gyurmázni, és nem gondoltam, hogy ennyire jól fog sikerülni :) Egyébként tejszínes-barackos túrótorta volt. Majd jövök a recepttel is, mert ez is nagyon jó lett szerintem ízre.
  

Készült keksz is, ami szintén katasztrófába fulladt, (vagyis én annak tituláltam) mert ezzel habár időben elkészültem, még hét közben, egyszerűen nem száradt meg a máz keményre, hanem ragacsos maradt, és nem tudom miért, de akárhogy is csinálom szakszerűen, a leírás alapján, nem lesz szép egyenletes, szépen terülő a máz, és a végén matt, és még lyukacsos is lett a buborékoktól. Pedig rázogattam, kiszúrtam....mindent, ahogy kell. Lehet ki kellene próbálnom a tojásfehérjeport hozzá?
Ja, és Ukis keksz is készült volna, de nem vált szépen szét a szája és a szeme közötti rész, és béna lett :(

Mindegyik gyerek kapott hazamenetelkor egy kis ajándékot: Ukis színezőket, zsírkrétát és buborék fújót.

A vasárnap kicsit kaotikusra sikerült, de hát majd legközelebb már tudom mire kell figyelni. Igazából ez volt az első szülinapi bulink, amire gyerekeket hívtunk. A lakás kicsit volt hozzá, és sokkal több időt kellett volna hagynom a felkészülésre, hogy tényleg jó legyen. Így húzós volt, hogy az előző napra is készülni kellett. 
Na  de mindig tanul az ember.

Hétfőn kezdődött a tanév, és mivel most kiscsoportosaink vannak az oviban, így reggeltől estig dolgoztunk két napig, így csak szerdán jutottam el addig, hogy Balázs bölcsis tortáját megsüssem. Így ők csütörtökön ünnepeltek a bölcsiben. 
Gondolkodtam, hogy milyen legyen a torta. Kezdetbe Ukisra akartam ezt is, de végül úgy döntöttem, hogy inkább valami színeset kellene, így szivárvány tortát sütöttem. Minden lap két tojásos piskóta volt, a töltelék pedig szinte ugyanolyan, mint az Ukis tortának, csak kimaradt belőle a barack. Egész délután elbabráltam vele, met hát a lapok mire kisültek, az sem volt kevés idő, és Baláz sitt zsizsgett mellettem. Összesen 6 és fél órám ment rá. (ebben az is benne van, hogy lementem a boltba a lapok kisülése után, és megvettem a krém és a máz hozzávalóit, és mivel elég szórakozott voltam, még kétszer vissza kellett forduljak hazafelé jövet, mert eszembe jutott, hogy valamit elfelejtettem. Így harmadjára már sikerült mindent beszerezni. Biztos néztek a közértben, hogy negyed órán belül mind a 3 pénztárt végigjártam.)
Na de végül befejeztem, és szerintem egész jól sikerült. (mondjuk kicsit kevés volt a borító krém, így a végén elnagyoltam a habzsákos díszítést, hogy azért be legyen vonva mindenhol.) Ez kivételével elégedett voltam a végeredménnyel, és a bölcsiben is nagyon dicséreték, hogy milyen szép volt, és milyen finom :)
Szóval megérte a fáradozást, még annak ellenére is, hogy a férjem jól rám pirított a készítése közben, hogy már megint tortát sütök, a héten harmadjára, és ennyi pénzért megvehetnénk a Tescoban is. Én meg csinálhatnék valami hasznosabbat is végre. Na de szerintem volt haszna, mert a Tecsóban tuti ilyet nem kaptunk volna. Azt nem vittem volna gyerekeknek, még én sem eszem meg, olyan rossz. És hozzáteszem mindennel együtt max 2500 ft volt az alapanyag. De szerintem még annyi sem.





És egy ráadás kép, amint a picurkák épp "tönkreteszik" a művemet :)))
Ha megfigyelitek a fenti cukorkák már hiányoznak :D





2013. július 19., péntek

My name is Bond, James Bond :)

Szóval, ma a férjem neten kiszúrta, hogy lehet kapni a James Bond összest, azaz 23 részből álló dísztokos összeállítást. Teljesen bezsongott, oda van a J.B. filmekért, úgyhogy megbeszéltük, hogy akkor ezt kapja névnapjára. Igaz nem nagyon szoktunk névnapozni, és ha mégis, akkor is valami apróságot (pl egy könyvet) de hát annyira oda volt meg vissza, hogy mondtam, legyen. (mostanában én is kicsit többet költöttem mindenfélére, nehogy azt mondja, hogy nekem lehet, neki nem :D ) És hát vasárnap lesz a névnapja, és még semmit se vettem neki, pont ezen gondolkodtam, amikor szólt, hogy mit talált.
Szóval megrendelte a Media Markt webshop-on keresztül, mert így 3000 ft-tal olcsóbb volt. (képzelhetitek, mennyi volt az ára akkor, ha ennyi volt a web kedvezmény. Megsúgom 17 ezer. pffff....)
Na de hát mint egy kisgyerek, úgy örült. El is mentünk érte, és már nézi is. Popcornos tállal a kezében ül az ágyon, és élvezkedik :)

2013. július 18., csütörtök

Hát akkor megmutatom mire jutottunk:

Mivel a ma vásárolt színes üvegholmi, és az egyéb e havi dekoros vásárlásommal kimerítettem az e havi keretemet ilyen célra, így most pár napig tutira marad a dekorunk változatlan, amit most megosztok veletek.

A bejárati ajtón ez van: 
(orvosi spatulákból és dekorgumiból készült)

Az előszoba komódra is került egy kevés "hangulat"

Közelebbről:
Az ágakat az oviban kiszáradt tujáról szedtem, és itthon megfestettem akril festékkel. Mivel a korall színű (vagy nem is tudom mi a neve az ilyen színnek) festéket odaadtam a bölcsinek, amikor Balázs elkezdett járni (selejteztem itthon, és jópár dolgot elvittem, amiről azt gondoltam, nem kellhet egy jó darabig. És hát csak beszárad úgyis, ha sokáig áll) Szóval ilyen szín híján pirosat, narancssárgát és testszínűt kevertem össze, és kaptam meg ezt a színt.
A bébiételes üvegben homok van és néhány kis méretű kagyló, ha nem látszana.
Homokot is az oviból hoztam, de az olyan csúnya szürke volt, hogy kiöntöttem, és végül hátulról a társasházi homokozóból hoztam bele. Ez valamivel szebb, de nem az az igazi szép sárga.
Ez is vicces volt, mert hétvégén mentem ki délután, és sehol egy gyerek nem volt, én meg ott ültem a homokozóban, és szitáltam a homokot :) Hát ha valaki látott, lehet azt gondolta, valami nincs nálam rendben :)

A fürdőszoba sem maradhatott ki:
A szekrényajtón tejüveg van, gondoltam bevonom csíkos csomagolópapírral, és ide is kerültek dekorgumi rátétek.

És a szoba: 
A csillárról mindig lóg valami nálunk :) A férjem "nagy örömére", mivel, ha kicsit jobban lelógatom, állandóan beleütközik a 192 cm-ével :) Na de hát ez van, miért nőtt ilyen nagyra :) Mondtam, hogy tegyük feljebb a csillárt.

A kiságy fölötti rész, amit mindig tudok dekorálni. Ide nem ér fel Balázs, és szem előtt is van.A felső polc az enyém :) A banner mintája a  júniusi Praktikában volt (keresztszemes minta)

Mivel táblafestéket nem kaptam feketét (csak színes volt) így maradt a fotókarton. De most ezúttal kék, és nem fekete. Erre írtam krétával :)
A háttérben a spatulából készített kerítés, sodort zsinegre ragasztott kagylódíszekkel.


Hát ennyi. Még szerettem volna a polcra egy világítótornyot venni, de még nem jutottam el a Reyher kreatívba, mert a múltkor amikor elmentünk, akkor még nem nyitottak ki. Ma volt az új hely megnyitója, de most tutira nem tudok menni egy darabig.
Illetve még szeretnék egy uszadékfából készült kis vitorlást is készíteni, de először le kell menni a Duna partra, hogy keressünk egy alkalmas fát hozzá. Szerintem ez a jövő héten meglesz. Ha elkészül, majd készítek fotót is róla.






2013. július 12., péntek

Egy kis előzetes

Készül a nyári dekor, de még sajnos egy két finomítás hátra van. Majd ha teljesen elkészült, hozok képeket is. Jelen pillanatban kicsit megakadtam a készítésében, mert egy két szükséges alapanyagot nem tudok beszerezni. Vagy a bolt átköltözés miatt zárva volt (vagyis még nem nyitott ki az új helyen), vagy nem kapható az adott termék, vagy az időjárás kicsit akadályoz bennünket az itthonról kimozdulásban. Azért gyerekkel ez másképp megy, mintha egyedül fognám magamat, és kimennék a Duna partra gyűjtögetés céljából. Na de remélem hamarosan minden meglesz.
Azért hoztam egy kis ízelítőt az idei színekből, stílusból.

2013. július 6., szombat

Öcsém esküvője

Az idén dupla tesós lagzi volt a családban. Az én öcsém, és a férjem húga is megházasodott, ráadásul mindössze egy hónap különbséggel.
Öcsémék lagzijába kicsit jobban beleláthattam, mármint a szervezést illetően, mivel megkértek, hogy készítsem el nekik a desszertasztalt. Készítsek néhány "különlegesebb" sütit. Persze minderre még akkor kértek meg, amikor még itthon voltam gyeden, és akkor még nem sejtettem, hogy mire a lagzira kerül a sor, már dolgozni fogok. Így kicsit macerásabb volt a kivitelezés, de azért sikerült. Eredetileg szerették volna, hogy a termet is dekoráljam, de hát az munka mellett már végképp nem ment volna. De szerintem jobban is jártak a rendezvény dekoráló céggel, sokkal profibban megcsinálta.

A poharas desszerteket cukiból rendelték, én csak a cupcake-eket készítettem, és a cake pop-ot. A címkézős lepkék és a selyempapír pomponok Karcsitól vannak. A süti kellékek nagy része pedig a Desszertmestertől.

Íme néhány kép:
A desszertasztal egyben. (élőben nem volt ilyen feltűnő a ronda háttér)

Részleteiben:
Narancsos-csokis cupcake

 Levendulás citromkrémes cupcake

Csupa csokis cupcake

Pop cake:

Ezek pedig az asztalokon voltak még:
linzer kb 150 db

mandula mag kb 70-80 db

Mint látjátok, kisütizhettem magamat a lagzi előtti napokban :) 

Ja, és a csütörtöki polgárira a csokrot is én kötöttem meg. Ezen csak a menyasszony és a vőlegény családja volt, itt nem voltak vendégek. Nem volt nagy szám  a csokor, de a polgári előtt fél órával szóltak, hogy nincs, és csináljam már meg. Szedtünk a kertből virágot, és ez lett belőle:

És még néhány kép:


Vendégváró asztal még a szertartás előtt:

 Gyümölcs asztal (a menyasszony húga készítette, szerintem nagyon profi lett, pedig először készített ilyet)