A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Otthon. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Otthon. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. január 29., péntek

One little word

Ali Edwards nyomán, én is kerestem egy motiváló szót az idei évre, melyet jó lenne egész évben szem előtt tartani. Ráadásul a Scrap bolt januári játéka is e köré szerveződött, így mindenképpen el szerettem volna készíteni fogható formában.
Az én választott szavam a MOST lett.
Hogy miért is ez?
Mert az előző év kb kisiklott a kezeim közül, a sok meg nem élt pillanattal, és a sok halogatott dologgal. Így idén kicsit ráncba kell szedjem magamat ez ügyben, és a leginkább motiváló szónak ezt találtam.
Először egy vászonképet szerettem volna készíteni, de mivel nem volt lehetőségem mostanába elmenni vásznat venni, így valahogy más megoldást kellett keresnem. Ekkor villant be, hogy van egy nagyon szép kis keretem, amire nemrég tettem szert, és még semmit nem csináltam vele.
Mindenképpen olyat szerettem volna ebbe a csodás keretbe, ami időtálló, és nem kell benne cserélegtni.
Így született az elgondolás, hogy készítek bele egy olyan alapot, amiről később le tudom szedni az elemeket, és ha megunom, vagy aktualitását veszti a jelenlegi projekt, akkor át tudom variálni.
Mint látjátok, az alap egy varrott szív. Ez a fix elem, és minden más ami rajta van, könnyedén leszedhető.
Egy fehér vászondarabot lealapoztam két rétegben gessoval, majd száradást követően telibe bevontam kétoldalas ragasztószalaggal, majd egy karton lapra ragasztottam. Így egy viszonylag merev, de mégis átszúrható alapot képeztem.
Ezt követően gelatos segítségével színt adtam a háttérnek.
Kivágtam egy nagy szívet papírból, és azt halványan körberajzoltam, jelölve a lyukasztás helyét, ahová varrni fogok. Miután ezzel végeztem, leellenőriztem, hogy megfelelő távolságra vannak e a lyukasztás helyei, majd a kanapéra letettem, és egy térképtűvel végiglyukasztgattam. (nekem ez a megoldás vált be leginkább a kézzel varrásnál. Persze akinek bőrkanapéja van, inkább ne ezt a megoldást válassza :P )
Ezután jöhetett az izgis rész, a varrás. Én hímzőfonalat használtam, amit keresztszemezéshez használok, melyhez hozzáfogtam még egy vékony aranyszálat is. A varrásnál nem volt koncepció. A lényeg az volt, hogy minden lyukból legalább 2 szál menjen különböző irányba, és hogy az elosztás a szív belsejében kb egyenletes legyen. Amikor a belsejével végeztem, körbevarrtam a kontúrját. 
Ezzel a munka oroszlánrészét le is tudtam, jöhetett a dekorálás.
A díszítőelemek nagy része a fonalas részre van rögzítve (még jó, hogy a Fancy that készlet matricái extrán jól ragadnak. (ebből van az arany betű, az alatta lévő pöttyös cimke, és az angol felirat) A kis kiegészítő cimkék 3D ragasztókockákkal vannak rögzítve. A virág pedig csak be van tolva a száránál fogva a zsineg alá. Tökéletesen megállt. A nyilat Spellbinders késsel vágtam. Szuper kis késkészlet, 5 nyilat tartalmaz, így lehet válogatni kedvünk szerint. 


Felhasznált anyagok:
- vászon (régi lepedő)
- gesso
- kétoldalas ragasztószalag
- alapkarton
- képkeret (NCSD-tól limitált termék volt)
- Gelatos (bubble gum/guava)
- hímzőfonal, és aranyszálas cérna
- arany glitteres papír
- 3D ragasztókocka
- My Mind's Eye: Fancy that matricák



2013. október 31., csütörtök

Őszi dekor, vagy inkább halloween-es?

Igazából folyamatosan készül valami, és mindig kiteszek valami újat. A nyári dekoráció lekerülése után elkezdtem kipakolni az őszi színeket.
Kezdetben csak az őszi színű Ikeás képkeretek, és a nyáron vásárolt két váza került ki, és az oviból hazafelé jövet még kora ősszel, mikor gyönyörűek voltak a fák, kezdtek potyogni a termések, falevelek, szedtem néhány vázába való termést is.
Akkora mázlisták vagyunk az idén ősszel, hogy ilyen gyönyörű időnk van. Szeretek ilyen időben kint sétálni, szeretem a nagy fákat, a növények illatát, az ázott föld illatát, mely a lehullott levelek illatával keveredik, az avarban gázolást, a vastag pulcsit, és a napszemüveget, a langyos napsütést, és a szellőt, és főleg a színeket.
Ezen az ősszel mindezt sokáig élvezhettük :))
Szóval visszakanyarodva elég sokáig csak ennyi dekoráció utalt az őszre, de lassan elkészült még egy egy dolog, valamint kikerültek az előző évről megmaradt falevélfüzérek az ajtók fölé, és az ősrégi bolti koszorúnk az ajtóra.
Majd a héten kis cserebere és átvariálás után a halloween dekoráció is kikerült. Ezzel lett teljes az összkép :D
Ok, ok, hogy itt nincs halloween, meg, hogy hittanár létemre tudhatnám, hogy ez milyen pogány ünnep....de én ezt az ősszel összevonom, és nem a tartalmi részét nézem, hanem csak tetszenek a figurái, a színei, és úgy összességében. Szóval nem ér ám fújkálni miatta!!!
Na akkor most végre jöjjenek a képek is (jó sok lesz), mert beszéd az volt bőven úgy gondolom. Meg még lesz is a képek között :D

Először is akkor egy kis őszi süti, stílusosan sütőtökös muffin. Idén próbáltam először, kicsit nekem a dió elhúzta az ízét, legközelebb más arányban kell próbálni. De nem adom fel, hátha találok egy tuti receptet.

És akkor kiderül, mi készült a fonalból :) Neten találtam az ötletet még tavasszal, és eldöntöttem elkészítem. Olyan kis vidám színű. Kisgyerekhez pont ideális :) 
Mint láthatjátok, volt segédem is :)))
Odavolt a pókhálóért!!! Mondogatta, hogy pókom, pókom, és mindig ellopta a koszorúalapot, míg a gombolyagokkal bajlódtam.
A pókok félbevágott hungarocell golyókból készültek.
Így utólag sajnálom, hogy nem nagyobb alapra készítettem, de ez volt itthon, és nem akartam szaladgálni másikért, és főleg költeni másra. Sajnos sokszor abba a hibába esek, hogy meglátok valamit, kitalálom, hogy na ebből milyen jó .... -t fogok készíteni. Hazaviszem, félreteszem, és elfeledkezek róla, mert fut másik 5 projekt, amit be kell fejeznem. Így csak gyűlnek az alapanyagok. Így elterveztem, hogy egy darabig próbálok nem vásárolni, csak felhasználni.

Macsekok, és a tavalyi füzér a bejárati ajtó fölött.
És macsekok lent is. Balázs mindig megsimogatja őket, amikor hazajövünk, és mondja, hogy simi, simi :))
Először le akarta szedni, mondván az övé, de megbeszéltük, hogy nem szedheti le, hanem inkább simogassa. Állja a szavát :) De ma a bal oldali macska kicsit kajlán ült, gondolom a szomszéd kisfiú is "megsimogatta" :D
(A koszos lábtörlőt ne nézzétek. Én is csak most vettem észre.)

És a korábban már mutatott előszobai fogadóbizottság.
Tavalyról pár falevél
Ablakkép, és függönykép :)

Denevérraj
A fentebb említett ikeás keretek, és a két váza. Olyan jó ez a keret, totál odavagyok érte. Pedig egy semmiség, kis műanyag vacak, de szuper, hogy behozták több színben, és nem csak fehér van. És legfőbb jó benne, hogy poton pénzért lehet beszerezni. 
Kikerült a pár hónapja elkészült keresztszemes kép is.

 A korábban beszerzett candy corn cukorkából pedig muszáj voltam készíteni egy kis sütit. Vicánál láttam, hogy ő már készített ilyet korábban, így elkértem a receptjét.
Nahát persze, hogy nekem nem úgy sült el, vagy inkább ki? :(
Azért azt nem mondom, hogy az íze nem jó, mert ha 3x ennyi lenne is hamar elfogyna, de a kinézetével gondok vannak. Lelapult az egész, és nem repedezett be :(
Valószínűleg mivel amerikai mértékegységgel volt megadva a recept, valamit elmérhettem, mivel nekem nincs ilyen "cup" -os mérőedénykém :( Na de ami késik, nem múlik, be kell szerezzek mindenképpen, mert egyre több ilyen receptre bukkanok.
Ja és elég édes is lett, gondolom a cukrot se jól mértem ki :( Na de szerencsére én bírom jól az édeset :)))
Balázs is rám ütött persze, így neki is ízlik. Először mindig a cukorkát halássza ki belőle. Van, hogy a kekszet nekem adja. Gondolom a cukorka a színe miatt csábítóbb :) (mondjuk eddig nem is evett cukorkát soha) Dani meg se kóstolta még. De ha nem igyekszik, nem is lesz mit. Na jó, azért még van a cand ycorn-ból, így még teszek majd egy próbát jövő héten is a sütivel.

Hát ennyit sikerült megvalósítani idén őszre. Sok dolog maradt félbe, mert nem volt időm befejezi, de ezeket lehet elteszem és befejezem jövőre. Illetve sok mindenbe bele se tudtam kezdeni, csak az alapanyagot szereztem be szokás szerint :(
Az őszi sütikiszúrókat szégyen szemre nem tudtam használni, pedig Vica intézett még szuper Wiltonos őszi színeket a Sőregitől, úgyhogy tudtam volna dekorálni is :( Akartam mára sugar cookie-t sütni a bölcsibe, de nem maradt időm rá. Pedig Balázsnak készítettem stílusosan tökös pólót, gondoltam visz be szellem, denevér, tök formájú kekszeket. Biztos tetszett volna a gyerekeknek.
De így csak a póló maradt mára :)
Volt egy narancssárga pólója, ami talán 2x volt rajta eddig a vad színe miatt.
Aztán rájöttem, hogy hát ez mennyire jó lesz tökfejes pólónak. Na azóta rá se adtam, nehogy tönkretegye :))
Így fekete vászonból vágtam ki arcot, és fekete hímzőfonallal körbevarrtam kézzel, csak elnagyolva, "rusztikusan". 
Szerintem cuki benne.

2013. szeptember 30., hétfő

Tádám :)

Ma megünnepeltem, hogy végre letudtam egy határidős munkát, és mivel ennyi szabadidőm volt, ráadásul gyerekmentes, befektettem egy napi bérletbe :) és körbejártam néhány rég áhított boltot.
A Culinarisban átvettem a megrendelt Candy corn cukorkákat. 


Hozzáteszem, hazaértem, és még kabátban felbontottam az egyik csomagot, hogy megkóstoljam, olyan régóta pályázok már rá. Még szerencse, hogy Vica megrendelte nekünk, mert összesen 10 csomaggal hoztak a boltba, amiből én 8-at ma átvettem :) Kemény 1100 ft volt csomagja, ami nem kis összeg, de mivel tengerentúlról hozzák, és csak ilyenkor halloween idején, így gondoltam adunk az élvezeteknek, és megkóstoljuk. (na de félreértés ne essék, nem az enyém mind a 8 csomag, az kicsit luxus lenne. Csak én vettem át)
Mivel egy csomó félbemaradt projektem van, így elmentem a Rayher kreatívba is, de sajnos nem találtam jó scrap papírt, mármint olyat, ami illene a terveimhez. De azért volt egy nagyon szép, amit nem hagyhattam ott. Illetve a varrógépcentrumban beszereztem a legolcsóbb fonalak közül négy színt :) Na kitaláljátok, mi lesz belőle? :)




2013. augusztus 15., csütörtök

Néhány újdonság :)

Tegnap ellátogattunk az egyik kedvenc boltomba. Kár, hogy nincs több olyan cukrászati kellékes bolt, ahol személyesen is lehetne vásárolni, mert néha hirtelen eszembe jut valami, és akkor elindulok, és megveszem. Na meg ha ott vagyok, akkor meg tudom nézni élőben is a dolgokat. Néha csalódás ér (más a méret, szín...) néha öröm (nagyobb a választék). Vagyis én nem nagyon tudok hasonló boltot.
Ez lett az eredménye:

Ma pedig kekszet fogunk sütni!
Vagyis remélem sor kerül rá :)

2013. augusztus 12., hétfő

Édes kis semmiségeim :)))

Mondjátok, hogy hülye vagyok, de én úgy tudok örülni minden kis kütyünek :)))

Nem voltunk itthon 10 napig, és ez idő alatt is összegyűjtöttem pár dolgot, mint az alábbi képen látható. :)
Régebben neten találtam egy képet, egy rönkből készült tortatálról, amit apukámnak elküldtem, hogy valósítsa meg. És íme, el is készült :DDD Olyan jóóóóó :)))))
Illetve anyukámtól lelejmoltam egy jó kis üveget is :)

Valamint átruccantunk egy hétvégére Munkácsra, és ott a piacon tudtam sokkal olcsóbban venni Wilton ételszínezőt, és étkezési célra használható filctollat. Még akartam egy fekete tollat is, de sajnos nem volt :( Az ételszínezőt meg már sajnálom, hogy nem vettem más színűt is :( Főleg, hogy volt a pici kiszerelésben is. (hozzáteszem kb egész életemben elég lenne, annyira kevés kell belőle) Na de majd legközelebb, ha megyünk, már tudom, hogy ilyenek is vannak ott, és olcsóbban mint itthon :)))) Ja, és magyar feliratos, így valószínűleg innen szerzik be, de nem értem, hogy tudják akkor ennyiért adni, ha még át is kell vinni a határon. Na mindegy, a lényeg, hogy van :)
Persze a férjem kiakadt, hogy mennyi ideig nézelődtem ennél a standnál, és csak ennyit vettem :)

Nyaralás első napján pedig még indulás előtt elugrottam az Ázsiába, és találtam cake pop sütő formát. 1650-ért. Szuper ár volt érte. Illetve 3 kiszúróra is ráakadtam.
Szoktam készíteni cake pop-ot, de eddig csak kézzel gyúrtam a golyókat. Már régóta nézegetem a sütő formát hozzá, de féltem, hogy nagyon száraz a piskóta amit süt. De nem! A szomszéd csaj vett, és sütött benne, és irtó finom volt. Nem is piskóta, amit lehet benne sütni. Neki volt egy receptje is a sütőformában, amit ide is beírok, mert az enyémben nem volt, és hátha valaki még vesz, és neki sem lesz benne recept.

Cake pop:

9 dkg vaj
9  dkg étcsoki
2 tojás
9 dkg barna cukor (de jó a sima is)
5 dkg liszt

A cukrot, a tojásokkal fel kell alaposan verni, majd beleforgatni a lisztet is. A csokit fel kell olvasztani a vajjal, és a tojásos lisztes keverékkel összekeverni. 180 C-on 15 percig kell sütni úgy, hogy a formákat  csak félig szabad megtölteni, hogy legyen hely a dagadásnak. (24 db-ra elég a fenti adag)


2013. július 18., csütörtök

Hát akkor megmutatom mire jutottunk:

Mivel a ma vásárolt színes üvegholmi, és az egyéb e havi dekoros vásárlásommal kimerítettem az e havi keretemet ilyen célra, így most pár napig tutira marad a dekorunk változatlan, amit most megosztok veletek.

A bejárati ajtón ez van: 
(orvosi spatulákból és dekorgumiból készült)

Az előszoba komódra is került egy kevés "hangulat"

Közelebbről:
Az ágakat az oviban kiszáradt tujáról szedtem, és itthon megfestettem akril festékkel. Mivel a korall színű (vagy nem is tudom mi a neve az ilyen színnek) festéket odaadtam a bölcsinek, amikor Balázs elkezdett járni (selejteztem itthon, és jópár dolgot elvittem, amiről azt gondoltam, nem kellhet egy jó darabig. És hát csak beszárad úgyis, ha sokáig áll) Szóval ilyen szín híján pirosat, narancssárgát és testszínűt kevertem össze, és kaptam meg ezt a színt.
A bébiételes üvegben homok van és néhány kis méretű kagyló, ha nem látszana.
Homokot is az oviból hoztam, de az olyan csúnya szürke volt, hogy kiöntöttem, és végül hátulról a társasházi homokozóból hoztam bele. Ez valamivel szebb, de nem az az igazi szép sárga.
Ez is vicces volt, mert hétvégén mentem ki délután, és sehol egy gyerek nem volt, én meg ott ültem a homokozóban, és szitáltam a homokot :) Hát ha valaki látott, lehet azt gondolta, valami nincs nálam rendben :)

A fürdőszoba sem maradhatott ki:
A szekrényajtón tejüveg van, gondoltam bevonom csíkos csomagolópapírral, és ide is kerültek dekorgumi rátétek.

És a szoba: 
A csillárról mindig lóg valami nálunk :) A férjem "nagy örömére", mivel, ha kicsit jobban lelógatom, állandóan beleütközik a 192 cm-ével :) Na de hát ez van, miért nőtt ilyen nagyra :) Mondtam, hogy tegyük feljebb a csillárt.

A kiságy fölötti rész, amit mindig tudok dekorálni. Ide nem ér fel Balázs, és szem előtt is van.A felső polc az enyém :) A banner mintája a  júniusi Praktikában volt (keresztszemes minta)

Mivel táblafestéket nem kaptam feketét (csak színes volt) így maradt a fotókarton. De most ezúttal kék, és nem fekete. Erre írtam krétával :)
A háttérben a spatulából készített kerítés, sodort zsinegre ragasztott kagylódíszekkel.


Hát ennyi. Még szerettem volna a polcra egy világítótornyot venni, de még nem jutottam el a Reyher kreatívba, mert a múltkor amikor elmentünk, akkor még nem nyitottak ki. Ma volt az új hely megnyitója, de most tutira nem tudok menni egy darabig.
Illetve még szeretnék egy uszadékfából készült kis vitorlást is készíteni, de először le kell menni a Duna partra, hogy keressünk egy alkalmas fát hozzá. Szerintem ez a jövő héten meglesz. Ha elkészül, majd készítek fotót is róla.






"Megfertőződtem"

Valamelyik nap Vica egyik bejegyzésében írta, hogy milyen jó tálakat vett a Tescoban. Amikor megláttam....hah...csodás!!!! Nekem is kell!!!!!
Szóval ma felkerekedtem (még jó, hogy nem halogattam, mert ma lehet utoljára kapni, ha jól láttam) és elmentem én is szétnézni. Nem igazán szoktam Tescozni, mert a hétvégi nagy bevásárlást a férjem intézi. Egyébként meg nincs értelme oda járni hétköznapokon.
Szóóóóval. Totál be voltam zsongva, hogy lesz e még, vagy nem. De volt, és rengeteg volt még belőle. És élőben sokkal de sokkal szebbek!!!! Legszívesebben mindegyikből vettem volna egy 6-os készletet, de gyanítom így is ki fog vágni a férjem, ha meglátja miket szereztem be már megint :)
Ebből azért lehet sejteni, hogy nem egyet vettem. Sajnos nem tudtam ott hagyni egyiket sem, így velem jött mind a négy szín. Nézegettem, hogy a rózsaszínt ha kiveszem (mivel úgysincs lányom még, és ki tudja lesz e, így nem rendezek rózsaszín hangulati bulit sem, amire kellene rózsaszín tortatál) akkor milyen lenne. De olyan szomorú színösszeállítás lett a rózsaszín nélkül :) Így azt mondtam, nem hagyom ott. 700 ft, és úgyis megbánom később. Így egyben pedig még egy fiús, vagy nyári bulira is jól mutat a kínáló asztalkán. Nem?

Ja és rátaláltam két kis vázára is az eurós boltban 390-ért/db és hát ezek is velem jöttek :) De ezeket most jól eldugom :)

Íme:

És a lehetséges tortatál variáció, by Vica:

Hát nem szuper???
Azon gondolkodtam, hogy hogyan lehetne úgy rögzíteni, hogy szétszedhető maradjon. Úgy könnyebb lenne tárolni, és akár tányér-tálka funkcióként is tudnám használni alkalomadtán.
Talán kétoldalú ragasztószalaggal? hmmm.... megpróbálom, hátha.

De most ez felvillanyozta az egész napomat :) Olyan boldog lettem, hogy sikerült beszerezni :DDDD 
Köszi Vica!!!!!!!

Na megyek dolgozni, mert hátrakötik a sarkamat, ha sokat kések.

2013. július 12., péntek

Egy kis előzetes

Készül a nyári dekor, de még sajnos egy két finomítás hátra van. Majd ha teljesen elkészült, hozok képeket is. Jelen pillanatban kicsit megakadtam a készítésében, mert egy két szükséges alapanyagot nem tudok beszerezni. Vagy a bolt átköltözés miatt zárva volt (vagyis még nem nyitott ki az új helyen), vagy nem kapható az adott termék, vagy az időjárás kicsit akadályoz bennünket az itthonról kimozdulásban. Azért gyerekkel ez másképp megy, mintha egyedül fognám magamat, és kimennék a Duna partra gyűjtögetés céljából. Na de remélem hamarosan minden meglesz.
Azért hoztam egy kis ízelítőt az idei színekből, stílusból.